Looking for free Mazda images? Use carsopict.com site and Mazda Wallpapers web page. If you are Mitsubishi fan - see Mitsubishi Fun Site.

Αποστολέας Θέμα: ΜΧ5 και τύπος  (Αναγνώστηκε 15897 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Diver

• 5th Gear
Απ: ΜΧ5 και τύπος
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:05:02 μμ »
Το club είναι για όλους και καλύπτει ανάγκες διαφορετικών ομάδων. ¶λλοι παίζουν μπάλα, άλλοι μιλάνε στα τεχνικά και αλλού κάνουν χαβαλέ.
Για αυτό έγινε ο διαχωρισμός στο forum με την καινούργια κατηγοριοποίηση ώστε όλοι να βρουν τη θέση τους ΑΛΛΑ και να μην γίνεται γενικά και αόριστα σε κατηγορίες που δεν πρέπει.
Τώρα αυτά γιατί τα συζητάμε στο θέμα MCoG και περιοδικός τύπος;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 1970, 02:00:00 πμ από Guest »

Αποσυνδεδεμένος kennex

• 3rd Gear
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:06:20 μμ »
Βασίλη η ειρωνεία έγκειται στο "δεν ήξερα..." που λες. Ελπίζω αυτό που σου έγραψα πιο πάνω να απαντά στην ερώτησή σου. Μας ενδιαφέρουν ΟΛΑ τα κοινά στη σωστή αναλογία όμως (κατά τη γνώμη μου πάντα γιατί δεν ορίζω εγώ ποια κοινά μας ενδιαφέρουν)

Αποσυνδεδεμένος vasilis_tz

• 3rd Gear
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:07:26 μμ »
Γιώργο μου δυστυχώς  :lol:  δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που γράφεις.
Αν δε υπάρχουν μέλη του TFRC με ΜΙΑΤΑ νομίζω είναι ευπρόσδεκτα..
Το ότι δεν απευθυνόμαστε μονο σε κ...γκαζους νομίζω ότι είναι σαφές και από την ίδια τη σύνθεση της παρέας μας. Και μιλάω για κ....γκαζους με την
"κακή" έννοια του όρου γιατί κ.......νοι με τα μωρά μας είμαστε όλοι.
 :)
1.6 BRG Mk1 Greddy turbo

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • Φύλο: Άντρας
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:09:21 μμ »
Παράθεση από: ""Diver""
Τώρα αυτά γιατί τα συζητάμε στο θέμα MCoG και περιοδικός τύπος;

Αλεξη μου πιστευω οτι όλοι ειναι/ειμαστε εντος θεματος.
Ας το δουμε ολοι με διαλογο το τι σχεση θελουμε να εχει το club ΜΑΣ με τον περιοδικο τυπο, ωστε το εκαστοτε ΔΣ να γνωριζει τις γενικες κατευθυντηριες γραμμες που πρεπει να κινηθει στον τομεα της προβολης του σωματειου.
Υπάρχει πάντα κάποια στιγμή στη ζωή των ανθρώπων που με συναναστρέφονται, κατά την οποία αντιλαμβάνονται πως με λατρεύουν.
MIATA CLUB CHANNEL
http://mcog.listen2myradio.com

Αποσυνδεδεμένος vasilis_tz

• 3rd Gear
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:10:45 μμ »
Είσαι σαφής τώρα Κων/νε.( αν και με άφησες λίγο ακάλυπτο στο θέμα της επιφανειακότητας αλλα .. δεν πείράζει.)
Αλέξη μιλάμε νομίζω για την προβολή του Club μέσα από τα περιοδικά και είμαστε εντός θέματος. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2004, 03:12:51 μμ από Guest »
1.6 BRG Mk1 Greddy turbo

Αποσυνδεδεμένος kennex

• 3rd Gear
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:10:46 μμ »
Αλέξη τα συζητάμε εδώ με αφορμή το σε ποιά περιοδικά προβάλλεται το club. Αν κρίνεις σωστό να πάει αλλού ευχαρίστως.

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:11:40 μμ »
Παράθεση από: ""vasilis_tz""
Γιώργο μου δυστυχώς  :lol:  δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που γράφεις.
Αν δε υπάρχουν μέλη του TFRC με ΜΙΑΤΑ νομίζω είναι ευπρόσδεκτα..
Το ότι δεν απευθυνόμαστε μονο σε κ...γκαζους νομίζω ότι είναι σαφές και από την ίδια τη σύνθεση της παρέας μας. Και μιλάω για κ....γκαζους με την
"κακή" έννοια του όρου γιατί κ.......νοι με τα μωρά μας είμαστε όλοι.
 :)

ΦΤΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!  :lol:  :lol:  :lol:
Δηλαδη δεν θα "μαλώσουμε" παλι? :-D  :-D
Κριμα-κριμα-κριμα :eek:  :eek:  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
Υπάρχει πάντα κάποια στιγμή στη ζωή των ανθρώπων που με συναναστρέφονται, κατά την οποία αντιλαμβάνονται πως με λατρεύουν.
MIATA CLUB CHANNEL

Αποσυνδεδεμένος Diver

• 5th Gear
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 15, 2004, 03:38:44 μμ »
Παιδιά απορία εξέφρασα και όχι moderation! :-)΄
ήμουν λίγο εκτός κλίματος με το γιατί το συζητάμε εδώ.
Ασχέτως το είδος των περιοδικών, τα δικά μας κείμενα που στέλνονται δεν είναι ποτέ στο μοτίβο των κ...γκαζων.
Το αντίθετο μάλιστα. Έχουν πάντα το πνεύμα του mx5 και του σωματείου.

Αποσυνδεδεμένος Billy.C

• 2nd Gear
  • **
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 15, 2004, 05:38:41 μμ »
Παιδιά, δεν προτείνω να γράψουμε σε αυτά τα περιοδικά ότι είμαστε κα$$ogazoi... απλά αν κάποιο μέλος μπει σε περιοδικό, να το θέσει ως ορο ότι θα έχει ένα box-ακη κάπου στην σελίδα about the club... σε αυτό μπορούμε να γράψουμε πράγματα που δείχνουν τον χαρακτήρα του club.

Σίγουρα το ότι θα δείχνει διπλα ένα θηρίο 170+ άλογα έχει κάποιο εφέ, αλλα μην το τραβάμε, δεν δείχνουμε τίποτα κακό επειδή θα είναι διπλα ένα φτιαγμένο αμάξι...

δηλαδή αν κάποιος έρθει στο club δεν θα δει κάποια αμάξια k@l@φτιαγμένα? εξάλλου, μάλλον θα πωρώσει κόσμο παρα να αποτρέψει. μην ξεχνάμε ότι στο κοινό που διαβάζει αυτά τα περιοδικά ανήκουμε οι πιο πολλοί, κι γουστάρουμε τρελα όταν βλέπουμε μέσα ένα MX5.
--
Billy
http://members.cardomain.com/billymx5 (UPDATED 08.01.2006)
--- --- --- --- --- --- Mazda MX5 NC LE 2603/3500 Mazda MX5 NA 1.6 \'92 FM2 Porsche 924s \'87    --- --- --- --- --- ---

Αποσυνδεδεμένος Blacktan

• 5th Gear
    • http://www.cardomain.com/id/abelidish
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 16, 2004, 07:44:06 πμ »
Eχουν ηδη γινει 4 προβολες αυτοκινητων του Σωματειου μας τους τελευταιους 16 μηνες .....
Power ,speed ,Japcars ....

Εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ (hole page) στηλες στα speed & dynoroad ...

Exoυμε παρουσιασει το σωματειο μας ηδη 3 φορες τον τελευταιο εναμιση χρονο (power , Maxpower. Japcars)

Εχουμε συνδραμει στην συρραφη,συγγραφη αρθρου γενικα για το ΜΧ5 στο περιοδικο ΕVO ....

Οι 4 τροχοι ειχαν και εχουν αναφορες αρκετες φορες οταν προκειτε για αρθρο σχετικα με το ΜΧ5 στο σωματειο μας ,

ηδη μας εγινε κρουση για καθιερωση και 3ης μονιμης παρουσιασης σε νεοτευκτο περιοδικο "faster" ,

banner με τα λογοτυπα του Σωματειου μας μας ζητηθηκε προχθες κιολας για μονιμη παρουσια at the top στις ηλεκτρονικες σελιδες του dynoroad ....

Ηδη ετοιμαζονται μεσα στο επομενο 2-3μηνο (για να μην ειμαστε πολυ πολυ αισιοδοξοι και να ειμαστε ρεαλιστες) 2 παρουσιασεις , 3ων και ενος αυτοκινητου αντιστοιχα σε 2 διαφορετικα περιοδικα ,

Θελετε και αλλα ??

Αν καποιος πιστευει λοιπον οτι ολα αυτα εχουν απηχησει στους kaulogazous και μονο να μας το πει για να τα καταργησουμε .....

Γιατι εγω δεν βλεπω κανεναν κοντρακια μεσα στους κολπους του Σωματειου μας που να τρεχει καθε βραδυ λιμανακια και να τον κυνηγαν οι μπατσοι (οπως οριστηκε)

Αντιθετα βλεπω μια ραγδαια αναπτυξη και αθροα εισροη μελων η οποια οφειλεται κατα ενα σεβαστο ποσοστο στην αμμεση και εμμεση διαδημιση που αποκταμε μεσα απο την προβολη μας στα περιοδικα ειδικου τυπου ασχετα αν για το 99% αυτων προκειται για περιοδικα του χωρου των βελτιωσεων .....

Βασιλη , η ιδεα σου παρα πολυ καλη , αλλα εφαρμοζεται εδω και 1μιση ετος ....
Δυστυχως αλλοτε με λιγοτερη ενταση , ευτυχως αλλοτε με περισσοτερη ...
Δεν ειναι ευκολο καθε μηνα να ειμαστε στην "μαρκιζα" !!!

Ευχαριστω

ΥΓ Περιμενουμε κειμενα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2004, 07:46:47 πμ από Guest »
Miataliban Club of Greece

Αποσυνδεδεμένος dimx-5

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
    • http://www.cardomain.com/id/dimx5
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 16, 2004, 10:11:00 πμ »
Εγώ δεν διαφωνώ με την παρουσίαση του Club παντού, σε όλα τα περιοδικά αν γίνεται. Το κακό είναι ότι τελικά αυτά που μας ζητάνε είναι περιοδικά για κ.....γκαζους. Κοιτάξτε την λίστα του Χάρη. Power. Maxpower, dyno, speed....Μόνο οι 4Τ και το EVO είναι "κανονικά" περιοδικά. Τα άλλα εγώ δεν μπορώ να τα διαβάσω.
Τι να κάνουμε όμως? Αν δεν μπορούμε να έχουμε αυτά που θέλουμε, ας πάμε για αυτά που έχουμε.
Highlanders Club 911 1987 Carrera 3.2

Αποσυνδεδεμένος vampyre

• 2nd Gear
  • **
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 16, 2004, 10:20:30 πμ »
Να πω και εγώ τη μαλ...ουπς τη σκέψη μου εννοούσα.  :P  :razz:

Στην επόμενη εκδρομή πριν και μετά την εκδρομή να γράψουμε(ψετε/ψω/ψεις) ένα λιτό και ευκολοδιάβαστο δελτίο τύπου. Το έγγραφο να αποσταλλεί σε όλα τα ΜΜΕ και τις εφημερίδες. Το 1ο ΔΤ να λέει ότι ΘΑ παραγματοποιηθεί εκδήλωση/εκδρομή και το 2ο ότι ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εκδήλωση/εκδρομή.

Προσωπικά μπορώ να προμηθεύσω (σιγά τον κόπο) τις διευθύνσεις αλληλογραφίας των ΜΜΕ.

Αν σας αρέσει (και δεν το κάνετε ήδη) το κάνουμε.  :)

-------------------------------------------------
27-6-2005. In memoriam.

Αποσυνδεδεμένος dimx-5

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
    • http://www.cardomain.com/id/dimx5
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 16, 2004, 10:27:41 πμ »
Το έχουμε κάνει για την Πανελλήνια τουλάχιστον 3 φορές και δεν έχουμε δει παρά ελάχιστη ανταπόκριση. Με δύο λόγια δεν δημοσιεύτηκε. Τελικά αν δεν στο ζητήσουν οι ίδιοι ότι και να στέλνουμε εμείς δεν φτάνει πουθενά.
Highlanders Club 911 1987 Carrera 3.2

Αποσυνδεδεμένος kennex

• 3rd Gear
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 16, 2004, 10:38:15 πμ »
Η μόνη περίπτωση να δημοσιευτεί, από την εμπειρία μου, είναι την αποστολή του Δ.Τ. να ακολουθήσει τηλέφωνο κατά προτίμηση σε γνωστό εντός του εντύπου.
Είμαι υπέρ τέτοιων κινήσεων πάντως, καλο είναι να γίνονται συστηματικά, έτσι "χτίζεται" σιγά σιγά μια εικόνα και σχέσεις με τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος vampyre

• 2nd Gear
  • **
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 16, 2004, 10:53:01 πμ »
Παράθεση από: ""dimx-5""
Το έχουμε κάνει για την Πανελλήνια τουλάχιστον 3 φορές και δεν έχουμε δει παρά ελάχιστη ανταπόκριση. Με δύο λόγια δεν δημοσιεύτηκε. Τελικά αν δεν στο ζητήσουν οι ίδιοι ότι και να στέλνουμε εμείς δεν φτάνει πουθενά.

Δημήτρη έχεις απόλυτο δίκιο. Ομως αν τους κάνεις συστηματική αλληλογραφία με τον τρόπο που περιγράφω παραπάνω , κάποια στιγμή θα σε προβάλλουν. Ειδικά καλοκαιρινούς μήνες που ψάχνουν τα ρεπορτάζ με το τουφέκι.

-------------------------------------------------
27-6-2005. In memoriam.

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 16, 2004, 01:25:27 μμ »
Παράθεση από: ""dimx-5""
Εγώ δεν διαφωνώ με την παρουσίαση του Club παντού, σε όλα τα περιοδικά αν γίνεται. Το κακό είναι ότι τελικά αυτά που μας ζητάνε είναι περιοδικά για κ.....γκαζους. Κοιτάξτε την λίστα του Χάρη. Power. Maxpower, dyno, speed....Μόνο οι 4Τ και το EVO είναι "κανονικά" περιοδικά. Τα άλλα εγώ δεν μπορώ να τα διαβάσω.
Τι να κάνουμε όμως? Αν δεν μπορούμε να έχουμε αυτά που θέλουμε, ας πάμε για αυτά που έχουμε.

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
MIATA CLUB CHANNEL

Αποσυνδεδεμένος Blacktan

• 5th Gear
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 09, 2004, 08:10:35 πμ »
Παράθεση από: ""Blacktan""
Εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ (hole page) στηλες στα speed & dynoroad ... Ας προσθεσουμε και το DRIVE καθως και το FASTER πλεον

Ηδη ετοιμαζονται μεσα στο επομενο 2-3μηνο (για να μην ειμαστε πολυ πολυ αισιοδοξοι και να ειμαστε ρεαλιστες) 2 παρουσιασεις , 3ων και ενος αυτοκινητου αντιστοιχα σε 2 διαφορετικα περιοδικα , Ε Ε Ε Ε ΡΧΟΝΤΑΙ

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 09, 2004, 12:24:30 μμ »
Εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ (hole page) στηλες στα speed & dynoroad ... Ας προσθεσουμε και το DRIVE καθως και το FASTER πλεον

Ηδη ετοιμαζονται μεσα στο επομενο 2-3μηνο (για να μην ειμαστε πολυ πολυ αισιοδοξοι και να ειμαστε ρεαλιστες) 2 παρουσιασεις , 3ων και ενος αυτοκινητου αντιστοιχα σε 2 διαφορετικα περιοδικα , Ε Ε Ε Ε ΡΧΟΝΤΑΙ

Χαρη για δωσε μας λιγο κατευθυντηριες γραμμες για τα κειμενα...
1. περιεχόμενο
2. οριο λεξεων κλπ :)
MIATA CLUB CHANNEL

Αποσυνδεδεμένος Blacktan

• 5th Gear
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 09, 2004, 12:30:42 μμ »
Γιωργη , κειμενα σχετικα με τις δραστηριοτητες του σωματειου μας!

"Πανελληνια , διοργανωση autox No2 , τραπεζα αιματος , ραγδαια αυξηση μελων , κτλ"

μια περιγραφη δηλαδη της καταστασης του τρεχοντος μηνα σε συνδιασμο με οτιδηποτε επιθυμεις να περιγραψεις σχετικα με τα miata !

15 σειρες κειμενο περιπου ζητανε απο τον τυπο..
Ομως και με κειμενο 5 σειρων κανουμε δουλεια καθ`οτι το κειμενο θα επεξεργαστει και θα συρραφουν και τυχον και αλλα κειμενα , αλλων μελων του Σωματειου μας !

thanks!

Αποσυνδεδεμένος Blacktan

• 5th Gear
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 15, 2004, 10:17:08 πμ »
Ηδη ετοιμαζονται μεσα στο επομενο 2-3μηνο (για να μην ειμαστε πολυ πολυ αισιοδοξοι και να ειμαστε ρεαλιστες) 2 παρουσιασεις , 3ων και ενος αυτοκινητου αντιστοιχα σε 2 διαφορετικα περιοδικα ,

ΗΔΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ MAD DOG CAR του TURBODOG οπως ειχα πει πριν 2 μηνες !  :-D  :-D

Και σε συγκριση με Μ3 παρακαλω !!
Μπραβο ρε Μητσε !!!

Αντε παμε για την επομενη 3πλη παρουσιαση !  :wink:  :!: