Looking for free Mazda images? Use carsopict.com site and Mazda Wallpapers web page. If you are Mitsubishi fan - see Mitsubishi Fun Site.

Αποστολέας Θέμα: Απ: Νέος στο forum; Συστήσου εδώ!! [#4]  (Αναγνώστηκε 28596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mx-5g

• MCOG Club Member
  • 4th Gear
  • *
Απ: Νέος στο forum; Συστήσου εδώ!! [#4]
« Απάντηση #200 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:03:36 πμ »
Καλώς ήλθες Σαράντο και καλές βόλτες!
Powered by Lympe Performance

Αποσυνδεδεμένος jayg

• Χρήστης
  • Νέος Χρήστης
  • Φύλο: Άντρας
  • Wanabe drift!!!
Απ: Απ: Νέος στο forum; Συστήσου εδώ!! [#4]
« Απάντηση #201 στις: Μάιος 20, 2015, 12:57:22 μμ »
 Καλησπέρα και από μένα. Ονομάζομαι Γιάννης (FB Georgas Giannhs). Μένω στο Νέο Κόσμο άλλα έχω μεγαλώσει στα Χανιά.... η γυναίκα βλέπετε με έφερε στην Αθήνα. Σαν 1ο αυτοκίνητο είχα για 5 χρόνια ένα Peugeot 207cc 1,6T. 150ps+κάτι ψιλά, η κρίση όμως και τα δρομολόγια της γυναίκας με έκαναν να σκεφτώ διαφορετικά και βρέθηκα με ένα Polo 1,2 Diesel 13' το οποίο κατέχω 2 χρόνια. Λόγο εργασίας της γυναίκας έχω βρεθεί στην κατάσταση να κυκλοφορώ βρέχει χιονίζει με ένα beverly...   Οπότε λοιπόν και εγώ σιγά σιγά βρήκα δικαιολογία να κάνω το γούστο μου :)  Λάτρης της πίσω κίνησης και των roadster ποτέ δεν επιχείρησα να κάνω όμως την κίνηση για αγορά. Δεν έχω εμπειρία στην πίσω κίνηση παρά καμιά 20αριά ώρες στα κάρτ (εκτός κ αν μετράει ένα tiger 1050  και ένα gsxr 1000 που είχα). Έτσι λοιπόν και εγώ χρειάζομαι 2ο αυτοκίνητο για 4-5κ κμ το μέγιστο το χρόνο.  Θέλω ένα ΜΧ-5 ΝΒ sporty κατά προτίμηση, θα προσπαθήσω να βρω ένα καλό για μετά τον Αύγουστο  με κορυφή στα χρήματα λογικά γύρω στα 5κ.

Συγχαρητήρια για το forum είναι φοβερό, έβαλα αρκετές ώρες 2 μέρες τώρα και προβλέπονται πολλές ακόμα.  :dizzy2:

Αποσυνδεδεμένος jayg

• Χρήστης
  • Νέος Χρήστης
  • Wanabe drift!!!
« Απάντηση #202 στις: Μάιος 20, 2015, 12:59:09 μμ »
Αααααααααααααααα ξέχασα το πιο σημαντικόοοο !!!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΤΡΙΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!! Τα πάντα στα όρια !!!!!!!!!!!!!
 :a065:

Αποσυνδεδεμένος Jorvik O Kελβος

• 5th Gear
« Απάντηση #203 στις: Μάιος 20, 2015, 03:36:06 μμ »
Με κορυφη αυτα τα λεφτα μην παρεις sporty. χρεπι θα παρεις. Η βαλε παραπανω η παρε ενα nb 1800.
Στους τυφλους βασιλευουν 3 μαγαζια.
Nbfl Phoenix 16/6/07 - 21/3/2014 -> 2470 αξεχαστες μερες, γεματες απολαυστικα συναισθηματα.

Αποσυνδεδεμένος AOYE

• MCOG ΔΣ
  • 5th Gear
  • "miata toy"
« Απάντηση #204 στις: Μάιος 20, 2015, 07:00:09 μμ »
Καλωσήρθες!

Το MX5 έχει ένα μεγάλο αρνητικό. Απότη στιγμή που το καβαλήσεις δε βολεύεσαι σε κανένα άλλο αμάξι. Αν λοιπόν χρειαστεί να αλλάξεις αμάξι θα τα αλλάζεις σαν τα πουκάμισα και ψάχνοντας αυτό που άφησες. Παθών κι εγώ και πολλοί άλλοι φίλοι και πρώην ιδιοκτήτες εδώ.

Καλή τύχη και αύξησε το budget σου για σωστό αμάξι. Κατά τα άλλα κινείσαι σωστά σε 1800cc με παρουσία μπλοκέ διαφορικού.

Love Is... making the babysitter feel better after the threesome

Αποσυνδεδεμένος jayg

• Χρήστης
  • Νέος Χρήστης
  • Wanabe drift!!!
« Απάντηση #205 στις: Μάιος 20, 2015, 07:51:58 μμ »
Αν δεν βρω κάνένα ψιλοκαλό δέν θα πάρω απαραίτητα το sporty, το απαραίτητο για μένα είναι το μπλοκέ  και να είναι 6ξατάχυτο και ένα Nardi Torino 1,8 είναι κούκλα για μένα. Όσων αφορά τα χρήμα δεν έχω απαραίτητη κορυφή τα 5 είναι ένα συμβολικό ποσό, εκεί γύρω τέλος πάντων, αλλά δεν θα δώσω και 7 χιλιάρικα για αυτοκίνητο 10++ χρονών.  Βασικά υπάρχει μήπως κάποιο post που να αναλύει τις εκδόσεις και τους εξοπλισμούς ? Ας πούμε το nbfl που διάβασα τι περιλαμβάνει ?

Αποσυνδεδεμένος jayg

• Χρήστης
  • Νέος Χρήστης
  • Wanabe drift!!!
« Απάντηση #206 στις: Μάιος 20, 2015, 11:03:04 μμ »
Άκυρο για τις κατηγορίες, το βρήκα οκ!!!

Αποσυνδεδεμένος pitermaniak

• Χρήστης
  • Νέος Χρήστης
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 06, 2015, 12:21:08 πμ »
Καλησπερα κι απο εμένα. Ειμαι ο Παναγιωτης απο Περιστερι. Πριν 3 βδομαδες πηρα στα χερια μου ενα NB 1.6 και ηδη εχει αρχισει και με κανει ιδιαιτερα χαρουμενο, αν και μου ψιλοκακοφαινεται απο θεμα επιταχυνσης, λογο οτι τα προηγουμενα αμαξια μου ηταν Ibiza Cupra και Fiat Punto Gt(αχ αυτο το σαλλιγκαρι). Το αμαξι ειναι στοκ μεχρι αηδιας, και καλοσυντηρημενο. Στοχος ειναι σιγα σιγα το αμαξι να στηθει οπως πρεπει απο θεμα διευθυνσης- αναρτησης και να μπει και ενα Torsen 2 για αρχη ωστε να απολαυσω καπως καλυτερα, αυτα τα υπεροχα προτερηματα που μας δινει. Οταν επιστρεψω απο σεζον θελω να ερθω να σας γνωρισω και απο κοντα μιας και ειμαστε 2 βηματα :) Ελπιζω να μου χαρισει πολλες ομορφες στιγμες, οπως εχει χαρισει σε πολλους απο εσας..!

Αποσυνδεδεμένος AOYE

• MCOG ΔΣ
  • 5th Gear
  • "miata toy"
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:10:23 πμ »
Καλώσ'τον! Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα!

Δε συγκρίνεται η οδική συμπεριφορά του συγκεκριμένου. Θα δει τεράστια διαφορά με το πως παίζει το πίσω μέρος με το Torsen, αλλά η αλήθεια είναι ότι του λείπει δύναμη. Γι αυτό σε όποιον ψάχνεται του λέμε όλοι εξ'άρχής να κάνει λίγο υπομονή και να πληρώσει μια μικρή διαφορά για το 1.8cc που έχει και μπλοκέ και λίγο καλύτερη δύναμη. Αν πάλι είσαι ανήσυχος και δε σου φτάνει και θες κάτι παραπάνω καλά κάνεις να ψαχτείς με άλλο τρόπο.  :poke:

Θα χαρούμε να σε δούμε από κοντά.
 :gut:

Love Is... making the babysitter feel better after the threesome

Αποσυνδεδεμένος Jorvik O Kελβος

• 5th Gear
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 06, 2015, 10:41:55 πμ »
Welcome mate!
Στους τυφλους βασιλευουν 3 μαγαζια.
Nbfl Phoenix 16/6/07 - 21/3/2014 -> 2470 αξεχαστες μερες, γεματες απολαυστικα συναισθηματα.

Αποσυνδεδεμένος kouyian

• MCOG ΔΣ
  • 4th Gear
    • Miata Club of Greece
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 06, 2015, 11:06:19 πμ »
Καλώς ήρθες!!!
Καλά χλμ με το εργαλείο...
Κάνε μας και μια παρουσίαση εδώ.

Αποσυνδεδεμένος fotis.

• Lost my brakes!
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 06, 2015, 03:33:23 μμ »
Καλώς ήρθες

'mk1 Greddy turbo'

Αποσυνδεδεμένος delije7

• Χρήστης
  • 1st Gear
  • *
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 06, 2015, 10:37:24 μμ »
Μάγκες και επειδή κάνω τα πάντα ανάποδα (πρώτα παρουσίασα) ήρθε η στιγμή να συστηθώ και γω. Με λένε Γιώργο είμαι 31 και μένω στις Αφίδνες (στα πρώτα διόδια για αυτούς που θα ρωτήσουν  :P). Τσίμπησα το μιατα μου πρίν 2 εβδομάδες και ακόμη το μαθαίνω. Έχω εμπερία απο RW είχα μια Ε30 με 25άρι μοτερ, αλλά όπως παίζω πλέον με το μιατα δεν έπαιζα. Βασικά η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα, καμμιά επαφή. Οκ είχε παραπάνω γκάζι αλλά τα γούστα που βγάζω με το μιατα έστω και χωρίς μπλοκέ δεν συγκρίνονται! Καλως σας βρήκα παίδες, θα κανονίσω να περάσω την επόμενη Τετάρτη απο το club να τα πούμε και απο κοντά.

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 07, 2015, 06:13:45 πμ »
Με το καλό να τα πούμε από κοντά.
Καλώς μας ήρθες!

Υπάρχει πάντα κάποια στιγμή στη ζωή των ανθρώπων που με συναναστρέφονται, κατά την οποία αντιλαμβάνονται πως με λατρεύουν.
MIATA CLUB CHANNEL
http://mcog.listen2myradio.com

Αποσυνδεδεμένος titinoulina

• 2nd Gear
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
  • red high heels <3
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 09, 2015, 11:01:18 πμ »
Καλως σας βρήκα παίδες, θα κανονίσω να περάσω την επόμενη Τετάρτη απο το club να τα πούμε και απο κοντά.

επομένως εγώ να έρθω την επόμενη Τετάρτη ή οχι?  :suspect:
don't say you love me, cause it's no good..

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 09, 2015, 01:37:58 μμ »
Εμείς εκεί που ξέρετε, Νικομήδους 25 Κολωνός δηλαδή, είμαστε κάθε Τετάρτη 8 με ......

Υπάρχει πάντα κάποια στιγμή στη ζωή των ανθρώπων που με συναναστρέφονται, κατά την οποία αντιλαμβάνονται πως με λατρεύουν.
MIATA CLUB CHANNEL

Αποσυνδεδεμένος spyrosdi

• Νέος Χρήστης
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 09, 2015, 01:45:33 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα, ονομάζομαι Σπύρος και εκτός απροόπτου θα σας επισκεφτώ την επόμενη Τετάρτη.
Είμαι καινούργιο μέλος στο forum καθώς και κάτοχος mx5 (λιγότερο από 1 μήνα).
Οπότε καταλαβαίνεται ότι θα έχω πολλές απορίες που θα μπορούσατε να με βοηθήσετε...

Υ.Γ.: χθες λόγω υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να περάσω!

Αποσυνδεδεμένος george

• MCOG ΔΣ
  • Lost my brakes!
  • MCOG most hated person
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 09, 2015, 02:22:00 μμ »
Καλώς μας ήρθες!!!
Καλοτάξιδο το μωρό!
Σε περιμένουμε την επόμενη Τετάρτη.

MIATA CLUB CHANNEL

Αποσυνδεδεμένος spyrosdi

• Νέος Χρήστης
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 09, 2015, 02:46:24 μμ »
Ευχαριστώ george!
του έχω φορέσει ήδη 1.000km (σε βόλτες...τα μισά εντός Αθηνών και τα υπόλοιπα επαρχία)
λίγα λόγια: καβαλάω ένα κυπαρίσσι mk2 1.6cc του 00, μαύρη κουκούλα / μπεζ σαλόνι με ξύλινες πινελιές, εργοστασιακό όλο, το οποίο έτυχε να το βρω από κουβέντα στο forum.
Τα λοιπά από κοντά...

Αποσυνδεδεμένος fotis.

• Lost my brakes!
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 09, 2015, 02:47:29 μμ »
Καλώς ηρθες!

'mk1 Greddy turbo'